VIDEO „Z WIARĄ O FINANSACH”

W prezentowanych materiałach video (naszych i nie tylko) wspólnie z naszymi gośćmi poruszamy tematy związane z wiarą, własnością, zarządzaniem, dziesięciną, budżetem domowym, czy długiem. A wszystko to w świetle Słowa Bożego.

Z WIARĄ O FINANSACH

W naszym życiu możemy natrafić na takie momenty, w których określenie kolejnego kroku w finansowej teraźniejszości i przyszłości może sprawić nam niemałe trudności. Ta dezorientacja powoduje, że nasze oszczędności, inwestycje i spłata zadłużenia wydają się iść w różnych kierunkach i choć staramy się ogarnąć to wszystko naraz to i tak nie zyskujemy wiele na żadnym terenie. W cyklu „Z wiarą o finansach” wspólnie z księdzem Tomaszem będziemy starali się postawić fundament, o który będziemy mogli oprzeć nasze codzienne finansowe zmagania.

VIDEO „BIBLIA A FINANSE"

BIBLIA A FINANSE - KS. WOJCIECH WĘGRZYNIAK

Chrześcijaństwo jest powszechnie kojarzone z umiłowaniem ubóstwa odrzucającym dobra materialne jako coś złego lub nawet grzesznego. Czy Biblia naprawdę zabrania nam gromadzenia pieniędzy i czy dobry chrześcijanin nie może być bogaty? W serii „Biblia a finanse” ks. Wojciech Węgrzyniak, znany biblista i rekolekcjonista, rozprawia się z powszechnymi mylnymi stereotypami dotyczącymi roli pieniędzy w życiu chrześcijan. Wyjaśnia, dlaczego są w życiu ważne i dlaczego warto o nich rozmawiać, również z Bogiem. Omawia biblijne podstawy gromadzenia dóbr materialnych, ostrzegając jednocześnie przed zagrożeniami, jakie ze sobą niosą. Przypomina o właściwej hierarchii wartości i zachowaniu granic w postępowaniu z pieniędzmi. Jeśli zastanawiasz się, czy wolno brać kredyt, czy pomnażanie zysków jest moralne i czy pieniądze są również sprawą Bożą – ta seria pomoże Ci znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER!

Będziemy informować Cię o nowych artykułach i ciekawych wydarzeniach. Po zapisie otrzymasz dostęp do strony z bezpłatnymi kalkulatorami i arkuszami finansowymi, które pomogą Ci postawić pierwsze kroki w tworzeniu domowego budżetu, skategoryzować wydatki, policzyć wydatki świąteczne i kilka innych!
Dla szukających inspiracji mamy także plik mp3 z konferencją „Finanse w trudnych czasach”.

OSTATNIE POSTY

KONIECZNIE ZERKNIJ TUTAJ

JESTEŚMY NA: