O BLOGU

CZAS SIĘ PRZYWITAĆ!

Witamy Cię na naszym blogu i bardzo dziękujemy, że poświęcasz swój czas i czytasz nasze artykuły. Być może dziwisz się, dlaczego ten wpis nie jest pierwszy. Jak wiesz, pieniądz łatwo może zdominować nasze życie. Jeśli jest go za mało, będzie wprowadzał nas w stan przygnębienia i nerwowości, jeśli będzie go za dużo, zaczniemy myśleć, że jesteśmy samowystarczalni lub też staniemy się „przeklętymi bogaczami”, którym troska o majątek będzie spędzać sen z powiek.

Daliśmy więc pierwszeństwo Temu, któremu się ono należy i Jego Słowu, aby właściwie ukierunkować nasze myśli i naszą postawę. W naszej drodze często będziemy zaglądać do Pisma Świętego, aby odczytać, co Bóg mówi nam na temat pieniędzy, dobytku i zarządzania nim. Ale będziemy też stawiać praktyczne kroki, jak np. stworzenie budżetu domowego, świątecznego, planu wydatków, ich kategoryzowania itp.  Będziemy podawać realne koszty związane z prowadzeniem domu, zakupami. Jest już dostępnych kilka arkuszy Excel, które pomogą postawić pierwsze „budżetowe” kroki – będziemy pokazywać, jak ich używać. Będziemy też starali się dodawać kolejne, jeśli będą na daną chwilę potrzebne.

Pamiętaj, że pieniądz to narzędzie, a nie siła stwórcza. Nie pozwól, aby niczym złoty cielec odbierał Bogu należne pierwsze miejsce. Pan Jezus daje nam to wyraźnie do zrozumienia: „Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie” (Łk 16,13).

Bóg wzywa nas do dobrego zarządzania, chce, abyśmy panowali (zobacz Rdz 1,28). Jeśli więc chcesz panować nad swoimi finansami, to naszym zdaniem trafiłeś w dobre miejsce.

Wspierani Słowem Bożym, które sporo mówi o pieniądzach, razem ruszymy w drogę. Pierwszy cel to m.in. „Zacznij używać budżetu”. Poświęcimy na to cykl artykułów o tworzeniu budżet domowego. Wierzymy, że z Bożą pomocą i osobistym zaangażowaniem uda się osiągnąć Cel nr 1 naszej podróży i ruszyć dalej. Za św. Benedyktem możemy powiedzieć „Ora et labora” (łac. módl się i pracuj).

Wierzymy, że Bóg będzie współdziałał z Tobą i pobłogosławi Twoje / Wasze (małżonków, rodziny) zaangażowanie, tak jak to uczynił dla nas (więcej w naszym świadectwie).Mam na imię Sławek i razem z moją ukochaną Żoną Asią jesteśmy do Twojej / Waszej dyspozycji – zapraszamy do kontaktu.

Czy ten artykuł jest dla Ciebie pomocny?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o wierze i finansach. Twój adres jest u nas bezpieczny.

ROZPOCZNIJ SWOJĄ DROGĘ:

Jesteś u nas pierwszy raz i nie wiesz od czego zacząć? Rozpocznij swoją drogę:

POBIERZ BEZPŁATNE MATERIAŁY

Zapisz się na nasz newsletter! Będziemy informować Cię o nowych artykułach i ciekawych wydarzeniach. Po zapisie otrzymasz dostęp do strony z bezpłatnymi kalkulatorami i arkuszami finansowymi, które pomogą Ci postawić pierwsze kroki w tworzeniu domowego budżetu, skategoryzować wydatki, policzyć wydatki świąteczne i kilka innych!
Dla szukających inspiracji mamy także plik mp3 z konferencją „Finanse w trudnych czasach”.

KONIECZNIE ZERKNIJ TUTAJ

JESTEŚMY NA: