You are currently viewing Ile był wart 2018 rok?

Ile był wart 2018 rok?

Czy rok 2018 był dla Ciebie i Twojej rodziny dobrym rokiem? Ile byłby wart, gdybyś miał go wycenić? Co tak naprawdę liczyło się i powinno się liczyć także w Nowym 2019 Roku?

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło.

kardynał  Stefan Wyszyński

Niech ten Nowy Rok będzie rokiem dobrych chęci zamienianych w dobre czyny, niech będzie rokiem przełomów, niech uda Ci się zaoszczędzić także w finansach, niech będzie rokiem przepływów, aby otrzymane błogosławieństwo mogło zostać przekazane dalej, abyś i Ty potrafił być błogosławieństwem dla innych.

Ustaw swój kompas na właściwy kierunek.

Dobrego i Błogosławionego Roku Pańskiego 2019,

podpisS

Ten post ma 4 komentarzy

 1. Krzysztof

  Jeśli chodzi o mnie to widzę że dla niektórych ważne są słupki na koncie a nie to co ofiarowałem z mojego serca. Niestety konsumpcjonizm zakrywa oczy i stawia pieniądze na pierwszym miejscu i wszystko inne jest nieważne

  1. Compass/Sławek

   Krzysztofie, myślę, że dlatego właśnie w Piśmie Świętym mamy tyle słów o pieniądzach i właściwym do nich podejściu. Mamona zawsze będzie walczyć o pierwszeństwo w naszych sercach.

 2. Andrzej

  Zaufanie Bogu to się liczy naprawdę. Doświadczyłem tego szczególnie w sytuacjach kiedy ufałem tylko sobie. Pamiętam moją gorączkę kiedy chciałem zmienić auto na nowe, to była tylko i wyłącznie moja decyzja aby zaspokoić moje żądze. Gdy już miałem podpisywać umowę z ratunkiem przyszła moja żona, która „walnęła mnie obuchem w głowę” i przejrzałem na oczy. Po ściągnięciu Exela z budżetem domowym zdałem sobie sprawę ile rzeczywiście wydajemy jako rodzina (przychody =wydatki w 100%) w miesiącu co dało mi wiele do myślenia że nie stać mnie mnie było na nowe auto.

  1. Compass/Sławek

   Andrzeju, dziękuję za to krótkie świadectwo. Tak, i dla nas zaufanie Panu to podstawa. Kiedyś posłyszałem, że małżonek (żona :)) to taki osobisty Duch Święty, który, kiedy trzeba, „walnie obuchem w głowę”. Bóg podsyła nam też ludzi i narzędzia, aby dobrze skorzystać z jeszcze innego daru, jakim jest rozsądek. Super, że skorzystałeś z budżetu i wyliczyłeś, czy możecie pozwolić sobie w tym momencie na dodatkowy wydatek.

Dodaj komentarz